עמוד הבית   |   אודות בלה אגמון   |   אודות השיטה   |   אלרגיה לדיאטה   |   כיצד מתרחש הטיפול   |   הרזיה ללא דיאטה   |   מאמרים   |   יצירת קשרתוכניות ליווי


ערוץ youtube


סיפורים מהקלינקה

סיפורים מהקלינקה

בלוג של דיאטנית אלרגית לדיאטה

איך הפכתי להיות דיאטנית אלרגית לדיאטה

בהתחלה זה היה דווקא סיפור אהבה....

לא הכרתי את הדיאטה עד שהתחלתי ללמוד להיות דיאטנית.

לא הקדשתי שום מחשבה למה אני אוכלת, כמה ואיך זה משפיע על הגוף של. הייתי רזה טבעי ואכלתי מה שבא לי כמה שבא לי ומתי שבא לי.

אכל אף פעם לא היה נושא שהוקדש לו אנרגיה.

לא הייתי מודעת שאוכל יכול להשפיע על בריאות על משקל או מצב רוח.

כל זה השתנה כשבחרתי ללמוד להיות דיאטנית. המקצוע, שלא הייתי מודעת כלל לקיומו, הקסים אותי. לחקור את הקשר בין תזונה למחלות , לעזור לאנשים לרפא את המחלות שלהם בעזרת שינוי תזונתי, להשפיע על משקל, מצב רוח ובריאות בעזרת אוכל. זה היה נראה לי כמו מדע בדיוני.

בזמנו מעטים הכירו את המקצוע הזה ונאלצתי להסביר שוב ושוב למה צריך דיאטנית ולסבול הרבה הערות ציניות וסרקסטיות מחברים ובני משפחה.

ואז התחיל תהליך הכשרה מרתק, מרגש ומעצים.

למדתי על תזונה, מזון והזנה. למדתי על השפעה שיש למזון על הגוף שלנו על הרגשות על התנהגות וכמעט כל אספקט אחר .

למדתי על מגוון רחב של מצבי בריאות וחולי בהם נדרשת התערבות תזונתית.

קיבלתי אין סוף כילים, תובנות תרגולים וסדנאות.

ושם פגשתי אותה בפעם הראשונה, את הדיאטה. את הגברת הזאת שהייתה מרתקת ומרגשת מלאת הבטחות . 

הגברת שהייתה מורכבת מתפריט מותאם אישי על פי צרכיו המדויקים של המטופל, ממסגרת של שקילה תמיכה ועידוד, מהמלצות תזונתיות מבוססות מדע.

והגברת הזאת הפכה להיות בת ברית בלתי מעורערת שלי במפגשים עם המטופלים שלי שהתחלתי לפגוש בהתחלה במסגרת הלימודים , אחרי זה בסטאז ומאוחר יותר בחיים האמיתיים.

וכמו שאמרתי בהתחלה זה היה סיפור אהבה.

התמסרתי אליה לחלוטין, היא הייתה כל כך נכונה בעיני.

השתמשתי בכילים שלה עם כל מטופל ומטופלת שפגשתי. בניתי בעזרתה תפריטים מותאמים אישית, שקלתי, עודדתי ונתתי מסגרת.

והיא לא אכזבה. אנשים חוו שינויים גדולים בזכותה ובעזרתי. בדיקות הדם השתפרו פלאים, משקל ירד מהר והרבה המחמאות מהמטופלים לא הפסיקו לרגע.

הרגשתי על גג העולם. הנה אני ודיאטה אהובתי כובשות יחד את העולם . עוזרות לאנשים לרפא את עצמם, לרדת במשקל מהר והרבה להיות מרוצים להרגיש נהדר וממש לשנות את החיים שלהם. ואו מה יכול להיות יותר טוב מזה

צרות בגן עדן 

 סיפור אהבה שלי עם הדיאטה התחיל להיסדק לאט לאט כשבחרתי לעסוק בתחום הרזיה לנשים.

הייתי בטוחה שיש לי את התשובה הטובה ביותר עבורן, ידעתי שהן לא הצליחו בעבר לרזות כי הן לא מכירות את דיאטה אהובתי , כי הן ככל הנראה רזו בדרכים לא מקצועיות, מוכחות מדעית ומדויקות.

אם רק יכירו נכון את דיאטה אהובתי חשבתי ירדו מיד במשקל יהיו מאושרות וזה יהיה כמובן לתמיד.

ואז התחילה לאט לאט להתגלות לי האמת המרה על דיאטה אהובתי. זה התחיל אחרי שפעם אחת המטופלות שלי אמרה בכעס גדול אם את כל כך מתלהבת מהדיאטה שלך אולי תעשי פעם אחת דיאטה שבוע אני מתערבת אתך שלא תצליחי.

לא הבנתי אותה, מה הבעיה לעשות דיאטה? לאכול לפי תפריט מאזן מסודר ובריא שאני בונה לך???

החלטתי להענות לאתגר שלה ולהראות לה שהבעיה היא בה ולא בדיאטה, אהובתי.

בניתי לי תפריט מותאם אישית על פי כל הכללים שלמדתי  ארוחות מאוזנות ובריאות מחולקות בצורה נכונה על פני כל היום עם מנת פינוק קטנה באמצע היום. ויצאתי לדרך.

ואז בפעם הראשונה בחיי התחלתי להכיר את הצדדים האחרים של דיאטה אהובתי, צדדים שלא הייתי מודעת לחלוטין לקיומם. צדדים שגרמו לי בסופו של דבר לפתח אליה אלרגיה חמורה לברוח ממנה כמה שיותר רחוק ולעולם יותר לא לתת אותה לאף אחד.

זה התחיל כבר מהיום מהראשון של דיאטה המאוזנת הבריאה והמותאמת אישית שלי.

קמתי בבקר ואחרי ריצה ומקלחת פניתי לעבוד מול מחשב עד שדיאטה הזכירה לי שאני צריכה לאכול . ממש לא הייתי רעבה אבל דיאטה אהובתי התעקשה - 2 פרוסות לחם עם גבינה, סלט ירקות עם כף שמן זית וכוס תה ירוק.

האמת , ממש לא התחשק לי שום דבר ממה שדיאטה הציע, בכלל לא בא לי לאכול, בכלל. אבל היא הסתכלה עלי במבט חמור ונתנתה לי הרצאה ארוכה ולעוסה על חשיבות ארוחת הבקר אחרי צום לילה ומחקרים רבים התומכים בחובה לאכול 6 ארוחות ביום.

אכלתי, וסבלתי ואז המשיך היום שלא היה יותר טוב.

כשהתחשק לי לאכול פרי אחרי שעתיים דיאטה אהובתי אמרה לי שאסור לי. כשהייתי ממש רעבה בצהריים דיאטה אהובתי אמרה שאני צריכה לחכות עוד שעתיים. כשבא לי שניצל עם פירה דיאטה אהובתי צוותה עלי לאכול חזה עוף בגריל עם ירקות מאודים.

וכשממש הייתי שבעה בערב היא חייבה אותי לאכול לחם קל עם ביצה קשה וטונה במים.

זו הייתה פעם ראשונה בחיי שהתחלתי לפנטז על אוכל, לחכות לשעה בה יהיה לי מותר לאכול ,לסבול בזמן אכילה כי אכלתי משהו שממש לא התחשק לי.

אחרי יומיים כאלו בהם מצאתי את עצמי חווה בולמוס אכילה פעם ראשונה בחיי הפסקתי להעריץ אותה. והתחלתי להרהר ברצינות בטוהר כוונותיה.

לקח לי עוד שנים רבות כדי לפתח אליה אלרגיה מוחלטת.

לקח לי דרך ארוכה ומתישה כדי למצוא לה תחליף מדהים ושונה במאה אחוזים ממנה. לקח לי  המון זמן להבין עד כמה היא מזיקה לי ולמטופלים שלי. על כך בפוסטים הבאים חזור למעלה    הדפסה  

בלה אגמון | הרזיה ללא דיאטה

הרזייה לא דיאטה on line
Free your mind, Accept your body
הפכה לרזה


עמוד הבית    |    שאלות ותשובות    |    קישורים שימושים    |    הוסף למועדפים    |    חדשות    |    צור קשר


| More


2010 © כל הזכויות שמורות לבלה אגמון

פותח ע"י Guru4rent מיתוג ועיצוב up grade